Cenap Aşçı, THK’daki görevinden alınmak istediTHK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı kayyumluk görevinden alınması için Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu.

Türkiye’nin farklı noktalarında orman yangınları çıkmasının ardından Türk Hava Kurumu’nun yangın söndürme uçaklarıyla ilgili tartışmalar, kamuoyunda geniş yer buldu.

Uçakların bakımsızlığı nedeniyle kullanılamaması, yangınlara müdahalede yetersiz kalındığı yönünde tartışmaları alevlendirdi.

UÇAKLARIN HAVALANMASI İÇİN 4 MİLYON DOLAR LAZIM

Türk Hava Kurumu’nda Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı ise, eleştirilere “6 uçağın ayağa kalkması için gereken para 4 milyon dolar. Bu parayı herkes verebilir.” diye yanıt vermişti.

Aradan geçen sürenin ardından THK kayyumu Cenap Aşçı, görevden ayrılma kararı aldı ve Ankara 9’uncu Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu.

“LİNÇ KAMPANYASINA MARUZ KALDIM”

Dilekçede 16 Ekim 2019 tarihinde Adnan Zengin ve Abdullah Kaya ile birlikte THK Kayyumu olarak atandığını hatırlatan Aşçı, son dönemde meydana gelen orman yangınlarında THK’nın ve kendisinin linç kampanyasına maruz kaldığını söyledi.

THK Kayyumluk görevindeyken yaptığı çalışmaları dilekçede aktarırken, “etik kurallar ve geleneklerimiz de dikkate alınarak kayyumlık görevimden çekilmek istediğimi bildiririm” dedi.

Cenap Aşçı, THK daki görevinden alınmak istedi #1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir