Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin’de toplu açılış törenine katıldıMersin Toplu Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin ilk ünitesinin 2023’te biteceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin Toplu Açılış Töreni’nde katıldı.

Burada kendisini karşılayan coşkulu kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu Nükleer Santrali’nin ilk ünitesinin bitiş tarihini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin ilk nükleer santralinin ilk ünitesini 2023 mayısına yetiştireceğiz. Bu projemizi 2023 hedeflerimizin önemli sembollerinden biri olarak görüyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin de toplu açılış törenine katıldı #1

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Akkuyu Nükleer Güç Santralimizin inşaatında buraya gelmeden incelemelerde bulunduk. Mühendis ve işçilerimizin gayretleriyle santral inşaatımızın hızlı yükseldiğine şahit olduk. 13 bin mühendisin çalıştığı 10 bini Türk 3 bini Rus olmak üzere böyle bir eserin birinci ünitesi 2023’ün mayısında bitecek. Kendi alanında en son ve en güvenli teknoloji ile inşa edilen Türkiye’nin ilk nükleer santralinin ilk ünitesini 2023 mayısına yetiştireceğiz. Bu projemizi 2023 hedeflerimizin önemli sembollerinden biri olarak görüyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin de toplu açılış törenine katıldı #2

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İlk ünite 2023 Mayıs’ta bitecek VİDEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir