Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 bin öğretmenin atama törenindeki konuşmasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021 yılı 20 bin öğretmen atama programına katıldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20 bin öğretmenin atama törenindeki konuşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2021 yılı 20 bin öğretmen atama programına katıldı.

Öğretmenlerin atamasını gerçekleştiren Erdoğan, yeni eğitim öğretim yılına dair önemli mesajlar verdi.

“SALGIN DEVAM EDİYOR AMA…”

Okulları açık tutmakta ve öğrencilere akranlarıyla birlikte en iyi eğitim öğretimi vermekte kararlı olduklarını belirten Erdoğan, “Salgın devam ediyor ama çocukları okullardan uzak tutma lüksümüz kalmadı.” dedi.

“OKULLARIN AÇIK TUTULMASI ÖNEMLİ”

Erdoğan, çocukların sağlıklı bir şekilde zihinsel, bedensel, kültürel gelişimleri bakımından okulların açık tutulmasının önemli olduğunu vurgulayarak, “Gerekli her türlü tedbiri alarak çocuklarımızı pazartesi günü okullarıyla buluşturuyoruz.” ifadesini kullandı.

“ÖĞRETMENLERİMİZDEN İSTEĞİM…”

Erdoğan, programda yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Milli Eğitim Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımız kuralları ve ilkeleri belirlediler. Öğretmenlerimizden isteğim, bu kuralların uygulanmasıdır. Aşılarınızı yaptırarak çocuklarımıza ve topluma örnek olacağınıza inanıyorum. Okullarımız eğitime hazır durumda.

Biraz sonra atanacak öğretmenlerimizle birlikte okullarımızda görev yapan öğretmen sayımız 1 milyon 137 bini bulacaktır. Çağın gerektirdiği her türlü bilgi ve beceriyle donatılmış yetişmiş insan gücümüzü ekonomimizin, toplumumuzun ve demokrasimizin lokomotifi olarak görüyoruz.

“ÖĞRETMEN MAAŞLARINI EN ÇOK İYİLEŞTİREN ÜLKE TÜRKİYE’DİR”

Geçmişte 30 civarında olan sınıf mevcutlarımız artık 22 ortalama ile OECD (Ekonomik Kalkınma ve İş Birliği Örgütü) seviyesindedir.

Avrupa’da son 20 yılda öğretmen maaşlarını en çok iyileştiren ülke Türkiye’dir. Bundan sonra odaklanmamız gereken nokta eğitimin kalitesini artırmaktır. Bunun için müfredat başta olmak üzere eğitimin içeriğini geliştirmemiz gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ın 20 bin öğretmenin atama törenindeki konuşması #1

Okullarımızı açık tutmakta, çocuklarımızı akranlarıyla birlikte en iyi eğitim öğretimi vermekte kararlıyız. Gerekli her türlü tedbiri alarak çocuklarımızı pazartesi günü okullarıyla buluşturuyoruz.

Salgın halen devam ediyor ama artık çocuklarımızı okullarından uzak bırakma lüksümüz de kalmadı. İnşallah okullarımızı tam zamanlı olarak açık tutarak öğretim yılını tamamlayacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ın 20 bin öğretmenin atama törenindeki konuşması #2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir