Dünyada dijital suçlar yüzde 25 artış gösterdiKaspersky Üst Yöneticisi (CEO) Eugene Kaspersky, dünya çapında dijital suçta yüzde 25’lik artış olduğunu açıkladı.


Dünyada dijital suçlar yüzde 25 artış gösterdi

Koronavirüs nedeniyle internet kullanımının oldukça artması, siber saldırganları da harekete geçirdi. Özellikle geçtiğimiz yıl yapılan siber saldırı sayılarında rekor artışlar yaşandı.

Kasperksy, 2020 yılı boyunca günde yaklaşık 360 bin yeni kötü amaçlı dosya topladıklarını söyledi.

DİJİTAL SUÇLAR YÜZDE 25 ARTTI

KSN altyapıları tarafından sağlanan verilere göre, dünya çapında dijital suçta yüzde 25’lik bir artış gördüklerini belirten Kaspersky Üst Yöneticisi (CEO) Eugene Kaspersky, dünya çapında dijital suçta yüzde 25’lik artış olduğunu açıkladı., “Siber suçlular, kimlik avı e-postalarında ve hedefli saldırılarda koronavirüs temasından yararlanarak artan çevrimiçi yükten yararlanmaktan çekinmiyor. Kısacası dur-durak bilmiyorlar ve bize de izin vermiyorlar.” diye konuştu.

ZARARLI YAZILIM

Uzaktan çalışmanın kalıcı olacak gibi göründüğünü belirten Kaspersky, “Çalışanların çoğu esnek çalışma uygulamaları istiyor ve neredeyse dörtte üçü hibrit bir yaklaşımı sürdürmek istiyor. Küçük ve orta ölçekli işletme segmentlerinde iletişim ve iş birliği çalışmaları için hizmetlerin aktif kullanımı nedeniyle müşteriler, bulut uygulama güvenliği ve hassas veri koruma araçları arıyor.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir