Kastamonu’da sağanak yağışla yollar su altında kaldıKastamonu’da gerçekleşen sağanak yağış, şoför ve yayalara zor anlar yaşattı. Trafik ekipleri, vatandaşlara tedbir çağırısında bulundu.


Kastamonu'da sağanak yağışla yollar su altında kaldı

Kastamonu’da sağanak yağış meydana geldi.

Aniden başlayan sağanak yağış kent merkezi ve ilçelerinde etkili oldu. Yağmurun etkili olduğu bölgelerde cadde ve sokaklar göle döndü. Aralıklarla etkisini sürdüren ve şiddetini arttıran sağanak yağmur nedeniyle iş yerlerini ve evlerin bodrum katlarını su bastı.

Kastamonu da sağanak yağışla yollar su altında kaldı #1

PAZAR YERİNDE MAHSUR KALDILAR

Mazgalların tıkanması sonucu oluşan su birikintisi nedeniyle oluşan birikintilerde suya gömülen araçların içinde mahsur kalan sürücüler zor anlar yaşadı. Bozkurt ilçesinde araç içerisinde mahsur kalan sürücülerin yardımına belediye ekipleri ve vatandaşlar yetişti. Ayrıca, İnebolu, Abana ve Bozkurt ilçesinde yollarda meydana gelen taşkın nedeniyle vatandaşlar pazar yerinde yağmurun dinmesini bekledi. Tarım arazileri zarar gördü.

Kastamonu da sağanak yağışla yollar su altında kaldı #2

VATANDAŞLARA UYARI YAPILDI

Kastamonu Meteoroloji İl Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, Abana’da metrekareye 110 kilogram yağış düşerken, Bozkurt’ta 103, İnebolu’da 64 ve Devrekâni Kuzköy mevkiinde ise metrekareye 43 kilogram yağış düştü.

Diğer yandan, sağanak yağışların gece yarısı kuvvetleneceği bildirilerek su baskını, sel gibi olumsuz durumlara karşı da tedbirli olunması gerektiği söylendi.

Kastamonu da sağanak yağışla yollar su altında kaldı #3

Kastamonu’da sağanak yağışla yollar su altında kaldı VİDEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir