Ziya Selçuk’un yerine Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığı’na atandıResmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Milli Eğitim Bakanlığı’na Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev değişimi.

3 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı görevini sürdüren Ziya Selçuk, görevinden affını istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanan kararda, “Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Prof. Dr. Ziya Selçuk’tan boşalan Milli Eğitim Bakanlığına Profç Dr. Mahmut Özer Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104’üncü ve 106’ncı maddeleri gereğince atanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

YARDIMCILARI DA ATANDI

Milli eğitim Bakan yardımcılığına da Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof. Dr. Petek Aşkar ve Dr. Sadri Şensoy atandı.

Resmi Gazete’de yapılan atamada, “Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof. Dr. Petek Aşkar ve Dr. Sadri Şensoy atamıştır.” denildi.

Ziya Selçuk un yerine Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığı na atandı #1

MAHMUT ÖZER’İN GEÇMİŞİ

Tokat’ta 1970 yılında doğan Prof. Dr. Mahmut Özer, ilk ve ortaöğrenimini bu ilde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1992’de mezun olan oldu.

ÖSYM BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEYDİ

28 Kasım 2010 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyesi olan Prof. Dr. Mahmut Özer, evli ve üç çocuk babasıdır.

Ziya Selçuk un yerine Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığı na atandı #2

Ziya Selçuk un yerine Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığı na atandı #3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir